BEEMKA - KLUB
BEEMKA KLUB

TECHNICZNE - 這篡sko amortyzatora a geometria zawieszenia

J E L I T O - 2006-07-11, 06:36
Temat postu: 這篡sko amortyzatora a geometria zawieszenia
Witam. Mam pytanie. Czy 這篡sko / mocowanie amortyzatora (nr 1.) ma wp造w na po這瞠nie ko豉 w nadkolu? Zauwa篡貫m 瞠 jedno ko這 mam cofni皻e.

Je郵i nie to jak wysun望 ko這 do przodu. Mechanicy twierdz, 瞠 za po這瞠nie ko豉 w nadkolu odpowiada g鏎ny wahacz i jego mocowanie (wahacz nowy i jego mocowanie te -cz窷 nr 1 na drugim zdj璚iu).

Wszystko wymienione a ko這 dalej cofni皻e. Help, hilfe !! [/img]

oxstyle - 2006-07-11, 08:53

Nie wiem jak to jest w E32 ...

powiem Ci ze jak w E30 mialem lewe lozysko wywalone to raz ze mialem kolo krzywo , dwa ze auto mi sciagalo raz w lewo raz w prawo ... A potem na koncu doszly stuki .

Po wymianie wszystko wrocilo do normy , az bylem w szoku ze to mialo cos wspolnego do krzywgo kola oraz sciagania auta na boki ...

zyggy - 2006-07-11, 09:15
Temat postu: Re: 這篡sko amortyzatora a geometria zawieszenia
J E L I T O napisa/a:
Mechanicy twierdz, 瞠 za po這瞠nie ko豉 w nadkolu odpowiada g鏎ny wahacz i jego mocowanie (wahacz nowy i jego mocowanie te -cz窷 nr 1 na drugim zdj璚iu). Wszystko wymienione a ko這 dalej cofni皻e.

E32 nie ma g鏎nych wahaczy. Je郵i masz przesuni皻e ko這, to znaczy 瞠 auto by這 bite i 幢e wyprostowane.

RoboCop - 2006-07-11, 11:27
Temat postu: Re: 這篡sko amortyzatora a geometria zawieszenia
J E L I T O napisa/a:
Witam. Mam pytanie. Czy 這篡sko / mocowanie amortyzatora (nr 1.) ma wp造w na po這瞠nie ko豉 w nadkolu? Zauwa篡貫m 瞠 jedno ko這 mam cofni皻e.

nie mam poj璚ia, ale ostatnio kole wpad si鏚em w dziur(bardzo du膨 przy du瞠j pr璠ko軼i) i jedno ko這 w豉郾ie mu si cofn窸o... wymieni ju praktycznie ca造 przedni zawias - a ko這 nadal jest cofni皻e... mechanicy rozk豉daj r璚e... chyba uderzenie skr璚i這 ca貫 kielichy czy pod逝積ice - sam nie wiem...

sybir - 2006-07-11, 16:28

A nie w這篡貫 przez przypadek g鏎nego wahacza od e34, jest on ok 3cm
kr鏒szy, a poza tym si prawie nie r騜ni, no jeszcze jest lekko inny 逝k wygi璚ia.
Por闚naj prawy z lewym
sie ma

J E L I T O - 2006-07-11, 17:51

Wahacze wymienia貫m parami i napewno s do e32. Auto nie by這 bite tylko wjechane na kraw篹nik.

Cytat:
E32 nie ma g鏎nych wahaczy

Co ty opowiadasz, jak to nie ma :) )

Od pocz徠ku wymieni貫m w autku:
-Wszystkie cztery nowe wahacze,
-nowe 陰czniki stabilizatora
-nowe ko鎍闚ki dr捫k闚 razem z 陰cznikami
-nowe amortyzatory
-nowy dr捫ek 鈔odkowy
-nowa ca豉 laga w kt鏎ej siedzi amortyzator (identyczna z poprzedni)
-nowe opony
-nowe mocowanie wahacza g鏎nego (ta gruba rura nr1)

Jestem ju zrezygnowany, niby wszystko gra bo autko je寮zi idealnie ale denerwuje mnie ten centymetr r騜nicy.

Niech kto co jeszcze wymy郵i, nawet g逝piego.

zyggy - 2006-07-11, 18:07

J E L I T O napisa/a:

Cytat:
E32 nie ma g鏎nych wahaczy

Co ty opowiadasz, jak to nie ma :) )

To jest kwestia nazewnictwa. Z punktu widzenia konstrukcji zawieszenia nie jest to wahacz g鏎ny, a dr捫ek prowadz帷y, mimo 瞠 wielu mechanik闚 nazywa go wahaczem g鏎nym. To tak jak z zaworem regulacyjnym wolnych obrot闚 w BMW, nazywanym przez wielu silnikiem krokowym, mimo 瞠 zaw鏎 ten z konstrukcj i dzia豉niem silnika krokowego nic nie ma wsp鏊nego.

Po opisie twojego problemu nasuwa si tylko jeden wniosek. Je郵i uwa瘸sz, 瞠 wszystkie cz窷ci wymienne zawieszenia s OK, to oznacza 瞠 masz skrzywione pod逝積ice lub co wi璚ej.

duchX - 2006-07-11, 21:08

mam pytanie posrednio zwiazane z tematem a minowicie czy lozysko razem z poduszka w E30 moze miec wplayw na pochylenie kola ?? ??
ostatnio wjechalem w kraweznik i skrzywilem lageod strony kierowcy po wymianie na inna w dobrym stanie kolo jest w 0 a a od strony pasazera jest w minusie czy to mozliwe ze za to sa odpowiedzialne wlasnie te poduszki z lozyskami bo razem z laga dalem nowa poduszke i lozysko !! !
Pytanie drugie gdyby tak bylo ze ktos celowo robil negat z przodu to w jaki sposob moge zrobic to z nowo zalozona laga bo nie ukrywam ze lepiej to wyglada jak kola stoja / \ niz ||

Pawe軛5 - 2006-07-11, 23:53

najprostsze rozwiazanie to pojecha na pomiar komputerowy geometri i tam wszystkie kwiatki wyjd , wymieni貫 bardzo du穎 rzeczy w zawieszeniu ja tylko 2 konc闚ki i 1 tulej przez 2 lata ; na wykkresach b璠zie co wychodzi poza skal甋 naprzyk豉d nie jest regulowane to wtedy prostowanie pod逝積ic bo wymienia喚 wachacze, moze by jeszcze skrzywiona zwrotnica, kielichy si zawine造 itp.
J E L I T O - 2006-07-12, 06:17

Naj鄉ieszniejsze jest to 瞠 kiedy wymieni貫m te wszystkie rzeczy i samoch鏚 zjecha z podno郾ika, stan掖 na ziemi wszystko wr鏂i這 do normy. Jednak wr鏂i貫m do domu i znowu ko這 cofni皻e. Wszystko rozchodzi si o 1 cm :/
ArtiBig - 2006-07-14, 22:00

a moze ktos napisze jak ocenic czy to 這篡sko jest uszkodzone czy dobre jak to sie sprawdza
J E L I T O - 2006-07-15, 06:25

Problem naprawi貫m. Uszkodzony by element na 2 fotce pomi璠zy nakr皻kami nr 12. troch si podwin掖.